تجویز دارو در لغزش مهره

مدتهاست که داروها از یکه تازی در خط مقدم درمان کنار گذاشته شده اند و در کنار دیگر روش‌های درمانی به کسب بهبودی بیماران کمک می کنند. اگر درد کمر و باسن ناشی از اسپوندیلولیستزیس امان شما را بریده است می توانید تا قبل از مراجعه به پزشک از داروهای بدون نسخه استفاده کنید. داروهای بدون نسخه، دارو هایی هستند که در داروخانه‌ها بدون تجویز پزشک به فروش می رسد. تا قبل از رجوع به متخصص ستون فقرات می‌تواند از ضد دردها و مسکن هایی همچون استامینوفن استفاده کنید. مسکن ها پیغام درد را بلوک می‌کنند و شما درد کمتری حس خواهید کرد. علاوه بر ضد دردها، ضد التهاب های غیر استروئیدی نیز برای کاهش درد ناشی از اسپوندیلولیستزیس مفید هستند. این داروها با کاهش التهاب فشار را از روی ریشه های عصبی برداشته و در نتیجه از درد شما کاسته می‌شود. از رایج ترین ضد التهاب های غیر استروئیدی که به خوبی در درمان اسپوندیلولیستزیس موثر است، ایبوپروفن می باشد.

هرچند این داروها بدون تجویز پزشک به فروش می رسند و این نوعی مجوز برای خود درمانی محسوب می‌شود اما بهتر است هرچه سریعتر به متخصص ستون فقرات مراجعه کرده و ادامه روند درمانی خود را به او بسپارید.

پزشک معالج شما ممکن است با هدف بهبود اسپاسم عضلانی داروهای شل کننده عضلانی را تجویز کند. همچنین اگر دردهای عصبی و نوروپاتیک داشته باشید داروهایی که صرفاً عصب را هدف قرار می‌دهند پیشنهاد خواهد کرد. علاوه بر این اگر ضد دردهای غیر مخدر در کاهش درد شما موثر نبوده باشد، ضد دردهای مخدر (اپویئدها) از قبیل مورفین و کدئین را در رژیم دارویی شما قرار خواهند داد.

نکته مهم در روند درمان دارویی این است که هرگونه تغییر در دوز و ساعت استفاده از دارو فقط باید با مشورت پزشک معالج تان باشد. به یاد داشته باشید استفاده از روش‌های درمانی سنتی و گیاهی حتماً باید تحت نظر متخصص انجام شود. پس استفاده از هر گونه داروی گیاهی اعم از داروهای خوراکی یا پماد ها و ضماد ها را هنگام نوشتن نسخه به پزشک خود اطلاع دهید؛ چرا که ممکن است بعضی از این داروها اثر تقویت کننده یا کاهنده بر داروهای شیمیایی داشته باشند و پزشک با اطلاع از این موضوع در نوع و دزد داروی تجویزی خود تجدید نظر خواهد کرد.

البته مواد اولیه بسیاری از داروهای شیمیایی از مواد معدنی یا گیاهی می باشد.