کمر درد چیست؟

کمر درد چیست؟

همان طور که می‌دانید، درد پشت یک شکایت بسیار معمول است. حدود سه نفر از چهار فرد بالغ، درد پشت را در طول عمر خود تجربه می کنند و این تعداد ممکن است، با توجه به بالا رفتن سن جمعیت و روند چاقی افزایش یابد.

کمردرد (درد در ستون فقرات کمری) شایع‌ترین نوع است. اغلب موارد کمر درد از کشش و پیچیدگی ناشی از حرکات پر فشار ناشی می‌شوند. بلند کردن اجسام بدون استفاده از روش‌های مناسب یا یک حرکت چرخشی ناگهانی دو نمونه از مواردی است که به پشت شما آسیب می‌رساند.back_pain

اگر کمر درد ناشی از رگ به رگ شدگی یا فشردگی عضلات باشد (که معمولاً به خودی خود بهبود می‌یابد)، فقط باید به آن زمان داد. اندک توجه پزشکی مانند استفاده از داروهای OTC (داروهایی که بدون نسخه فروخته می‌شوند) یا داروهای که پزشک آن ها را تجویز کرده است، به بهبودی شما کمک می‌کند. همچنین می‌توانید از کمپرس گم یا سرد یا حتی ماساژ استفاده کنید.

هرچند، گاهی اوقات کمردرد به علت یک بیماری شدید ستون فقرات مثل دیسک بیرون زده یا اسپوندیلولیز (جابه جا شدن مهره‌ها روی یکدیگر) ایجاد می‌شود. بسته به شدت درد و علت آن، ممکن است به کمک بیشتری نیاز داشته باشید مانند درمان‌های فیزیوتراپی یا حتی جراحی؛ اما لطفاً این را در ذهن نگه دارید: این بدان معنا نیست که فقط به این دلیل که کمر درد دارید، به توجه جدی پزشکی یا جراحی نیاز داشته باشید.